Darmowa dostawa od 530 pln.

Home  /  news   /  Niezwykły, komiksowy świat Tomasza Spella

Z wielką radością ogłaszamy premierę długo oczekiwanych plakatów stworzonych przez Tomasza Spella, dostępnych teraz w naszym sklepie! Jesteśmy niezmiernie podekscytowani współpracą z Tomaszem, którego twórczość od dawna nas zachwyca.

Tomasz Spell

Samouk i niezależny artysta komiksowy. Jego pasja do komiksu, nie tylko przyniosła mu uznanie, ale również inspiruje kolejne pokolenia fanów sztuki komiksowej.

Debiut: Ostatni Przystanek

W 2014 roku Tomasz Spell zadebiutował komiksem „Ostatni Przystanek,” wydanym przez Kulturę Gniewu. Ta historia, osadzona w gdańskich tramwajach, stała się nie tylko punktem wyjścia w jego karierze, ale również zapoczątkowała jego twórczą podróż. 

Przygody Stasia i Złej Nogi

Po debiucie nie przestaje zaskakiwać. Kolejnym ważnym momentem w jego karierze jest wydanie komiksu „Przygody Stasia i Złej Nogi,” który szybko zdobył uznanie czytelników. Opowiada on o Stasiu, który niepełnosprawność z powodu Złej Nogi rekompensuje ogromną wyobraźnią. Zła Noga, choć stanowi przyczynę jego wyzwań zdrowotnych, jest również jego wierną towarzyszką i wspólniczką w szalonych przygodach.

Zasada Trójek

Najnowszy projekt Tomasza Spella, ta słodko-gorzka historia przenosi czytelników do fascynującego świata, gdzie marzenia i rzeczywistość splatają się w niezwykły sposób. Jej bohaterowie, Rubin, Honor i Alfa, staną w obliczu wyzwań, które zmuszą ich do skonfrontowania się z własnym Głodem i odkrycia, co naprawdę znaczy być sobą. ,,Zasada Trójek” była nominowana do Komiksu Roku w 2022.

Web komiks The Great Filter

Tomasz tworzy również web komiks „The Great Filter”, poświęcony katastrofie klimatycznej.

Rysownik i Scenarzysta

Tomasz Spell to nie tylko utalentowany rysownik, ale także utalentowany scenarzysta. Jego komiksy zawierają głębię i emocje, które trafiają zarówno do młodszych, jak i dorosłych czytelników. 

Plakat „Przeklęta Dzielnica” Tomasza Spella
Plakat „Gwiazdy nie patrzą w dół” Tomasza Spella

Najnowsze plakaty w naszej kolekcji, powstałe we współpracy z Tomaszem są już dostępne na naszej stronie.
Odkryjcie je i wzbogaćcie swoją kolekcję o ilustracje pochodzące z niezwykłych opowieści jego autorstwa.

Powrót