DLA BIZNESU I KREATYWNYCH

Lubimy otaczać się sztuką. Ty też? Jesteś w dobrym miejscu – zapoznaj się z naszą ofertą i zrób wrażenie
z FineArtPrints | Limited Edition.

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Masz pytania, a może chcesz zostać Partnerem? Śmiało skontaktuj się z nami, chętnie porozmawiamy! Jesteśmy dostępni mailowo pod adresem studio@fineartprints.pl lub telefonicznie pod numerem +48 509786878.

Darmowa dostawa od 530 pln.

BORYS FIODOROWICZ

To jeden z bardziej kontrowersyjnych artystów w Polsce. Jako jeden z nielicznych, tworzy ikony, którymi opisuje problemy i wyzwania współczesnego świata. Łącząc strefę sacrum z otaczającym nas profanum, Borys Fiodorowicz okazuje pełnię wrażliwości wobec rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. Sięga po tematy trudne i niewygodne, wobec których, jako jednostki często jesteśmy bezradni.

Odkryj printy kolekcjonerskie z niezwykłymi ikonami Borysa Fiodorowicza.

 

PRINTY  |  O ARTYŚCIE  |  BIO  |  WYSTAWY  |  W MEDIACH

INFORMACJE O ARTYŚCIE

Borys Fiodorowicz to jeden z bardziej kontrowersyjnych artystów w Polsce. Jako jeden z nielicznych, tworzy ikony, którymi opisuje problemy i wyzwania współczesnego świata.

Łącząc strefę sacrum z otaczającym nas profanum, Borys Fiodorowicz okazuje pełnię wrażliwości wobec rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. Sięga po tematy trudne i niewygodne, wobec których, jako jednostki często jesteśmy bezradni. Komentując sytuację uchodźców, tymczasowe mody, czy problem zagrożonych ekosystemów, zmusza swoich odbiorców do samodzielnego myślenia. Dzięki jego ikonom, podważamy stary porządek i reorganizujemy dotychczasowe wartości. Uczymy się słyszeć swój własny głos i odrzucać narzucane konwenanse.

W swoich ikonach Borys Fiodorowicz sięga po symbole tradycyjnie kojarzone z religią, jednak swój przekaz kieruje do każdego z nas – lepsza rzeczywistość jest wciąż w naszym zasięgu, należy wykluczyć obojętność i otworzyć oczy na drugą istotę.

Ikony Borysa Fiodorowicza z każdym rokiem zyskują na popularności. Jednak sam autor, pozostaje wierny swoim przekonaniom – nie ujawnia swojej twarzy i pozostaje nieco w cieniu własnej twórczości. To sztuka ma mówić, nie postać jej autora.

BIO

Artysta malarz, który w swoich pracach łączy strefę sacrum z otaczającym nas profanum, sięgając często po tematy trudne i niewygodne. Finalista II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego i VI Piotrowskiego Biennale Sztuki.

WYSTAWY I WYDARZENIA

2017-2023

Wystawa indywidualna, Muzeum Ikon, Supraśl
Wystawa indywidualna, Galeria Współczesnej Sztuki Sacrum „Dom Praczki”, Kielce
Wystawa indywidualna, Galeria Domu Aukcyjnego Art In House, Warszawa
Wystawa zbiorowa, Muzeum Narodowe im. Andrzeja Szeptyckiego we Lwowie, Ukraina
Wystawa zbiorowa, Instytut Polski w Mińsku i Brześciu, Białoruś
Wystawa zbiorowa, Dwór w Stryszowie – Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu
Wystawa zbiorowa, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej
Wystawa zbiorowa, Muzeum Częstochowskie
Wystawa zbiorowa, Muzeum Historyczne w Sanoku
Wystawa zbiorowa, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu.

ARTYSTA W MEDIACH

TYGODNIK
INTERIA.PL

Jezus siedzi na ławce i karmi gołębie. Niezwykłe ikony
Czytaj więcej

TYGODNIK
POWSZECHNY

Ikona jak plakat
Czytaj więcej

OSTATNIO OGLĄDANE