Cześć!

Lubimy otaczać się sztuką. Ty też? Sledź nas na Instagramie i bądź zawsze na bieżąco!

FineArtPrints.pl
ul. Noakowskiego 12/43, Warszawa
tel. 509683838
email: studio@fineartprints.pl

ZAPISZ SIĘ DO #ARTCLUBNEWS

Do zobaczenia!
  • No products in the cart.
Home  /  FAQ

Dowiedz się więcej

Najczęściej zadawane pytania

Nasze produkty

Co wyróżnia Fine Art Prints?

Jako jedni z nielicznych w polskim Internecie, oferujemy muzealnej jakości giclée. Współpracujemy z najlepszymi współczesnymi artystami, których prace biją rekordy cenowe na aukcjach sztuki. Niełatwo je zdobyć, ale jesteśmy zespołem od zadań specjalnych. Wspólnie tworzymy limitowane, kolekcjonerskie edycje inkografii, które od dziś mogą zdobić ściany również Twojego domu.

Czym różni się giclée / inkografia od obrazu?

Giclée to profesjonalny print obrazu, stworzony w jakości fine art. Efekt ten uzyskuje się za pomocą nakładania naturalnego pigmentu na specjalny, bawełniany papier. Taka technika pozwala na pełne oddanie najdrobniejszych szczegółów dzieła. Obecnie podobną jakość w Polsce oferuje jedynie kilka organizacji, w tym Muzeum Narodowe. Dla tych, którzy z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na licytację obrazu, giclée jest dobrą alternatywą.

Dlaczego warto kupić giclée?

Ponieważ nasze giclée fantastycznie zdobią wnętrza! Jeśli szukasz czegoś specjalnego, co nada Twojej przestrzeni szyku, ozdobi je, i wyróżni – trafiłeś w dobre miejsce. Z Fine Art Prints sztuka staje się dostępna, gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz. Otaczaj się pięknem, nie rezygnując z jakości. Obudź w sobie kolekcjonera.

Co to znaczy, że edycja jest limitowana?

W ramach jednej edycji powstaje 25-100 inkografii. Wielkość każdej z nich ustalamy w porozumieniu z artystą, a w razie dużego zainteresowania pracami nie ma możliwości przygotowania kolejnych sztuk. Wszystkie prace są numerowane i sygnowane przez artystę oraz opatrzone certyfikatem, a ich unikatowość ma duże znaczenie kolekcjonerskie.

Jaka jest trwałość oferowanych giclée?

Używamy atramentów archiwalnych EPSON Ultrachrome HDR oraz najwyższej jakości papiery bawełniane, aby uzyskać najlepsze i najbardziej trwałe wydruki. Odpowiednio przechowywane i oprawione pod szkłem inkografie powinny przetrwać co najmniej 100 lat. Wydruki giclée oprawione pod szkłem z ochroną UV przetrwają jeszcze dłużej. Oficjalną informację nt. trwałości pigmentów EPSON możecie zobaczyć na teście (zobacz wyniki testu) firmy Wilhelm Imaging Research, która prowadzi badania dotyczące stabilności i zachowania tradycyjnych i cyfrowych kolorowych fotografii i filmów. 

Wysyłka, dostawa i zwroty

Czy prace Fine Art Prints są oprawione?

Wszystkie inkografie zabezpieczone są w folię ochronną oraz plecki z bezkwasowej tektury, do której przymocowany jest certyfikat potwierdzający oryginalne pochodzenie pracy. Dodatkowo, możesz wybrać białą lub czarną ramę, wtedy praca dodatkowo oprawiona jest w białe passepartout. Podgląd inkografii wraz z oprawą jest dostępny na stronie produktu.

Jak będzie spakowana moja inkografia?

Inkografie Fine Art Prints dostarczamy w specjalnie zaprojektowanym przez nas opakowaniu, a ponadto zabezpieczamy je narożnikami wykonanymi z pianki. W razie otrzymania uszkodzonej pracy, prosimy o niezwłoczny kontakt z naszą pracownią.

Czy mogę odebrać zamówioną pracę osobiście?

Jak najbardziej, jeśli chcesz odebrać swoją inkografię osobiście to zapraszamy do naszej pracowni w Warszawie. Skontaktuj się z nami, a wspólnie ustalimy termin odbioru.

Czy mogę zwrócić pracę?

Oczywiście. Na terenie całej Polski obowiązuje darmowy zwrot, a na decyzję masz 14 dni. Zwracana inkografia nie może nosić śladów zniszczeń.

Współpraca

Jestem artystą i chciałbym podjąć współpracę…

Fine Art Prints współpracuje tylko z wybranymi artystami sztuki współczesnej. Nie ograniczamy się do jednej techniki ale chcemy utrzymać wysoki poziom prezentowanych inkografii. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, napisz do nas (studio@fineartprints.pl).

Czy mogę wykorzystać zdjęcia prac umieszczonych na Waszej stronie? 

Prawa autorskie do zdjęć umieszczonych na stronie należą do Fine Art Prints oraz współpracujących artystów. Kopiowanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie ich bez pisemnej zgody Fine Art Prints jest zabronione. Skontaktuj się z nami (studio@fineartprints.pl), aby uzyskać taką zgodę.