Opis
Obraz oryginalny:
Autor: Sebastian Moń
Tytuł: „Miasto Zatracenia”
Data powstania: 2021r.
Technika: akryl na płycie
Rozmiar obrazu: 140 x 100 cm
Źródło inspiracji:
Historia tego obrazu jest dość długa, tak samo jak czas jego powstawania. Motyw ten jest zainspirowany płytą zespołu Ulver pt. „Perdition City”. Jako, że jestem dużym fanem twórczości norwegów, gdy tylko dorwałem tą płytę od razu wrzuciłem ją do przesłuchania. Ku mojemu zaskoczeniu, początkowo ciężko mi było przez nią przebrnąć, ponieważ nie byłem przyzwyczajony do takiego brzmienia zespołu. Z perspektywy czasu, po prostu wtedy jeszcze nie dorosłem do odbioru takiej twórczości. Nie ukrywam, że przez długi czas się do tego przekonywałem i ciągle gdzieś to z tyłu głowy siedziało. Słuchając tych dźwięków, wyobrażałem sobie jak idę przez tytułowe miasto zatracenia i próbuję znaleźć właściwą ścieżkę, zastanawiając się czy aby na pewno nie krążę w kółko. Po kilku ładnych latach, postanowiłem wziąć się za bary z pomysłem na obraz inspirowany tymi dźwiękami. Po naszkicowaniu szczegółów, już wiedziałem, że to nie będzie łatwa droga. Obraz powstawał przez pełne trzy miesiące. Praca nad nim była bardzo trudna, ale myślę, że efekt końcowy jest dla mnie co najmniej zadowalający. Tak więc zatraciłem się w tym swoim mieście, dorosłem do tego wszystkiego i zrealizowałem wizję. Szczerze mówiąc, była to droga przez mękę i obraz, który najbardziej dał mi w kość ze wszystkich jakie namalowałem, jednak uważam to za bardzo dobrą lekcję na przyszłość. Tutaj mamy dosadny przykład tego, że malarstwo to nie zawsze radosne mazianie pędzlem po płótnie.
Artysta:
Sebastian Moń to artysta, który w swoich pracach wyraża unikalny styl określany jako 'melancholijny industrializm’, odzwierciedlający jego głęboko osobiste podejście do sztuki. Inspirując się betonowymi blokami, stalowymi strukturami i zabytkowymi fabrykami, tworzy obrazy, które przenoszą surową, industrialną rzeczywistość w krainę surrealistycznych, melancholijnych wizji, pobudzających do głębokiej refleksji. W swoim malarstwie akrylowym, Sebastian łączy inspiracje z muzyki, snów i osobistych doświadczeń, tworząc dzieła zdobywające uznanie na współczesnej scenie artystycznej. Jego prace, charakteryzujące się głębią i ekspresyjnością, stają się mostem między rzeczywistością a światem marzeń.
Zachęcamy do zapoznania się z pełnym profilem Sebastiana Monia, by odkryć jego fascynującą podróż artystyczną, obejrzeć galerię prac oraz przeczytać ekskluzywny wywiad, dostępny na stronie Artysty.
Limitowana i kolekcjonerska edycja Fine Art Prints:
Prace Fine Art Prints ukazują się w limitowanych, numerowanych seriach. Każdy print kolekcjonerski opatrzony jest Certyfikatem Autentyczności oraz własnoręcznym podpisem artysty. Nasze reprodukcje zawsze powstają pod okiem artysty, który certyfikuje każdą z prac w celu potwierdzenia jej autentyczności.
Muzealna jakość:
Do produkcji printów wykorzystujemy najlepszej jakości pigmenty Epson UltraChrome HDR i wyselekcjonowane bawełniane papiery o najwyższym muzealnym standardzie. Połączenie jakości oraz najnowszej technologii wydruku gwarantują doskonałe archiwalne właściwości, wierność odwzorowania szczegółów oraz doskonałą strukturę wydruków. O jakości druków przeczytasz więcej w zakładce Misja.
Oprawa i montaż
Sami wiemy, jaki to problem, gdy kwestią oprawy należy zająć się na własną rękę, dlatego do każdego zamówienia dajemy możliwość zamówienia białej lub czarnej ramy. Dzięki temu wydruk jest od razu gotowy do zawieszenia, a białe passe-partout zwiększa jej walory kolekcjonerskie.
Zadbaliśmy również o to, aby wieszanie printu poszło sprawnie. Bez używania śrub i wiercenia otworów w ścianie. Samoprzylepne gwoździe tesa® są jedną z dodatkowych opcji, które możesz otrzymać wraz z obrazem. Pozwalają na szybki montaż i dowolną zmianę położenia bez pozostawiania śladów.