DLA BIZNESU I KREATYWNYCH

Lubimy otaczać się sztuką. Ty też? Jesteś w dobrym miejscu – zapoznaj się z naszą ofertą i zrób wrażenie
z FineArtPrints | Limited Edition.

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Masz pytania, a może chcesz zostać Partnerem? Śmiało skontaktuj się z nami, chętnie porozmawiamy! Jesteśmy dostępni mailowo pod adresem studio@fineartprints.pl lub telefonicznie pod numerem +48 509786878.

Darmowa dostawa od 530 pln.

  • No products in the cart.
Artysta Borys Fiodorowicz. Kup print kolekcjonerski (inkografia, giclee, plakat). W naszej ofercie znajdziesz wydruki artystyczne oraz reprodukcje obrazów sztuki współczesnej. Dostępne tylko w Fine Art Prints.

Borys Fiodorowicz

artysta, malarz

Borys Fiodorowicz to jeden z bardziej kontrowersyjnych artystów w Polsce. Jako jeden z nielicznych, tworzy ikony, którymi opisuje problemy i wyzwania współczesnego świata.

Kontakt z pracami Borysa jest jak przekładanie granatu bez zawleczki z ręki do ręki. Wiadomo, że wcześniej czy później wybuchnie i zburzy naszą wygodnicką przestrzeń myślenia dobrze o samych sobie.

Łącząc strefę sacrum z otaczającym nas profanum, Borys Fiodorowicz okazuje pełnię wrażliwości wobec rzeczywistości, w której przyszło nam żyć. Sięga po tematy trudne i niewygodne, wobec których, jako jednostki często jesteśmy bezradni. Komentując sytuację uchodźców, tymczasowe mody, czy problem zagrożonych ekosystemów, zmusza swoich odbiorców do samodzielnego myślenia. Dzięki jego ikonom, podważamy stary porządek i reorganizujemy dotychczasowe wartości. Uczymy się słyszeć swój własny głos i odrzucać narzucane konwenanse.

Fine Art Prints - pracownia Borysa Fiodorowicza
Fine Art Prints - pracownia Borysa Fiodorowicza

W swoich ikonach Borys Fiodorowicz sięga po symbole tradycyjnie kojarzone z religią, jednak swój przekaz kieruje do każdego z nas – lepsza rzeczywistość jest wciąż w naszym zasięgu, należy wykluczyć obojętność i otworzyć oczy na drugą istotę.

Ikony Borysa Fiodorowicza z każdym rokiem zyskują na popularności. Jednak sam autor, pozostaje wierny swoim przekonaniom – nie ujawnia swojej twarzy i pozostaje nieco w cieniu własnej twórczości. To sztuka ma mówić, nie postać jej autora.

Fine Art Prints - sygnowanie prac Borysa Fiodorowicza

Wystawy:

Finalista II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego i VI Piotrowskiego Biennale Sztuki.
Prace Borysa Fiodorowicza prezentowane były na wystawach indywidualnych m.in. w Muzeum Ikon w Supraślu, Galerii Współczesnej Sztuki Sacrum „Dom Praczki” w Kielcach, Galerii Domu Aukcyjnego Art In House, a także na wystawach zbiorowych m.in.: w Muzeum Narodowym im. Andrzeja Szeptyckiego we Lwowie (Ukraina), Instytucie Polskim w Mińsku i Brześciu (Białoruś), Dworze w Stryszowie – Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Muzeum Częstochowskim, Muzeum Historycznym w Sanoku oaz Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu.

Dostępne printy artysty: